Emma Hayes dúfa, že úspech hráčov Chelsea vo WSL nikdy nebude považovaný za samozrejmosť

Comments · 24 Views

Emma Hayes dúfa, že úspech hráčov Chelsea vo WSL nikdy nebude považovaný za samozrejmosť

Emma Hayesová vyjadrila nádej, že priaznivci Lacné futbalové tričká Chelsea nezačnú považovať jej hráčov za samozrejmosť po bezprecedentne úspešnom období v klube.

Hayesovej zverenky privítajú v stredu večer na Kingsmeadow Aston Villu, ktorá sa po dvoch po sebe idúcich prehrách v pohárových súťažiach vracia do ženskej Superligy. Nedeľňajšia prehra v FA Cupe s Manchestrom United nasledovala po búrlivej prehre s Arsenalom vo finále kontinentálneho ligového pohára.

Chelsea pod vedením Hayesovej vyhrala WSL v každej z posledných štyroch sezón, v posledných troch vyhrala FA Cup a často sa dostávala do posledných fáz Ligy majstrov, pričom v sobotu ju čaká prvý semifinálový duel proti Barcelone.

Dvanásťročné pôsobenie Hayesa vo funkcii manažéra sa skončí toto leto, keď prevezme vedenie tímu USA. Detské futbalové tričko Chelsea je vo WSL na druhom mieste, tri body za Manchestrom City.

Futbalový Zápas

Hayesová si pochvaľovala úspechy svojho tímu a dúfala, že to majú priaznivci stále v pamäti. “Viete, ako dobre sa im darilo počas takého dlhého obdobia a ako som hrdá na to, ako sa stále snažíme byť v závere všetkého,” povedala. “Chcem hrať doma v Kingsmeadow pred fanúšikmi, ktorí, ako pevne dúfam, ocenia túto skupinu hráčov, pretože verím, že tento tím za niekoľko rokov priniesol tomuto futbalovému klubu toľko úspechov. A týmto fanúšikom, a niekedy mám pocit, že hráči sú v tomto smere považovaní za samozrejmosť. Preto chcem, aby im fanúšikovia zajtra prejavili uznanie.”

Na otázku, či má pocit, že médiá alebo širšia verejnosť berú Dámske futbalové tričko Chelsea ako samozrejmosť, odpovedala typickým spôsobom: “Vy ma nezaujímate! Záleží mi len na fanúšikoch a záleží mi na tom, aby si uvedomili, že úroveň úspechu, ktorú sme dosiahli, je ťažká.

“Celý čas vyhrávať a vyhrávať a vyhrávať, som hrdá na to, že sa nám to stále darí, aj keď nám to nie vždy vychádza. Musíme sa jednoducho zdvihnúť a ísť znova.”

Hayes potvrdil, že Nathalie Björnová, Maren Mjeldeová a Millie Brightová budú stále unav
Keď sa manažérky Villy Carly Wardovej spýtali, či je vzhľadom na nedávne neúspechy Chelsea vhodný čas na zápas, povedala: “Zranené zviera je nebezpečné zviera.”

Odvetné stretnutie v novembri sa odohralo v deň, keď bolo oznámené, že Hayes v lete odíde, a Villa dostala výprask 6:0, čím sa ocitla na dne bez bodu z piatich zápasov. Následne sa odrazili a získali 20 bodov z nasledujúcich 13 zápasov. ailable proti siedmej Aston Ville.

Comments